Hakkımızda

İzmir’de 1982 yılında kurulmuştur. Sebze tohum ıslahı, üretimi, yurtiçi pazarlaması, ithalatı ve ihracatında Türkiye’de ihtisaslaşmış bir kuruluştur. 100’den fazla çalışanıyla ülkemizin öncü özel sektör sebze tohumculuk firmasıdır. Misyonumuz sebze üreticilerine en kaliteli ve en üstün vasıflı sebze tohumlarını sürekli devam eden araştırma ve ıslah neticesinde sunmaktır.

Firmamızın merkezi İzmir’de olup genel yönetim, finansman, muhasebe ve pazarlama departmanlarını barındırmaktadır.

Altın Tohumculuk sürekli olarak yeni çeşitlerin ıslahının ve geliştirilmesinin tohumculuk sektöründeki öneminin bilincindedir. Firmamızın kendi geliştirdiği farklı türlerde birçok çeşit ticari olarak pazarlanmaktadır. Bu sebeple özellikle örtü altı sebze tohum ıslahına çok büyük yatırımlar yapmaya devam etmektedir. Örtü altı sebze tohum ıslah ve arge faaliyetlerimiz Menderes – İzmir, Güzeloba – Antalya ve Kadriye – Antalya tesislerimizde yürütülmektedir.

F1 hibrit sebze tohum üretimleri firmamızın sahip olduğu üç farklı lokasyondaki modern iklim kontrollü cam sera tesislerimizde yapılmaktadır. Bu tesisler Edremit – Balıkesir, Sandı – İzmir ve Menderes – İzmir’de bulunmaktadır.

Ayrıca, Güzeloba – Antalya ve Kadriye – Antalya istasyonlarımızda üreticilerimize devamlı olarak yeni geliştirdiğimiz F1 hibrit sebze tohum çeşitlerimiz tanıtılmaktadır.

Standart tohum üretimlerimiz Balıkesir bölgesinde yaklaşık 100 civarında anlaşmalı üreticimizle yapılmaktadır. Üretim faaliyetlerimiz sezon boyunca firmamız uzmanları tarafından yakından takip edilmektedir. Böylece gereken itina ve titizliğe üretimin her aşamasında uyulması sağlanmaktadır.Firmamız, ürünlerini yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda Altın Tohum ve Golden Seed markalarıyla pazarlamaktadır. Çeşit tanıtım ve teknik yayım hizmetlerimiz yurtiçinde Ege, Marmara, Akdeniz, Karadeniz ve Çukurova Bölgelerinde ziraat mühendislerimiz tarafından sağlanmaktadır.

İhracat amaçlı F1 hibrit ve standart sebze tohum üretimlerimizin yanında özellikle firmamızın geliştirdiği örtü altı F1 hibrit çeşitlerimiz yurtiçi pazarımızın dışında Orta Doğu, Kafkaslar ve Avustralya pazarlarında da aranmaktadır. Altın Tohumculuk kendi ürettiği ve ithalat yoluyla pazarladığı tüm tohumların uluslararası kalite kriterlerine uygunluğunu devamlı olarak ISTA kuralları çerçevesinde kendi tohum test laboratuarında yapmaktadır.

  • TELEFON

    0232 464 59 60
  • E-POSTA

    info@altintohumculuk.com.tr